Kurucumuzdan

Kökeninde Saygı, sevgi ve özveri olan Üstek Ailesinin fikir babası, önderi Atatürk tür. Evlatları onun izindedirler, dolayısıyla O’nun Türk Ulusunda belirlediği ve beklediği özellikleri taşırlar. Çünkü Atatürk demek akıl demektir. Atatürk, üreten insandır ve bu özelliğini hayata geçirmiştir. Üretkenliğini ve çağlar ötesi kişiliğini en iyi biçimden yansıtan devrimlerinin içerisinde en önemlilerinden biriside Eğitim Devrimidir.

“Eğitim ciddi bir iştir, Eğitimi bilmek yetmez ona gönül vermek gerekir”.diyen Sayın Göksel ÜSTEK, üstün nitelikli ve kaliteli eğitimin çocuklarımızın hakkı olduğu gerçeğinden hareketle, hedeflerini daima yüksek tutmaktadır. Üstek Koleji Okulları Atatürk ilke ve inkılapları ülkemizin değerlerine bağlı, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek, evrensel değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirme amacı doğrultusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Günü yakalamak hatta günün önüne geçmek, hep ileride yaşamak demektir. Atatürk’ün izinden yorulsanız dahi, onun tabiriyle “ölmek var, dönmek yok”  dönerseniz başkaları sizi kontrol eder. İnsanın en değerli özelliklerinden birisi özgürlüğünü korumaktır. Tüm vasıflara sahip olmak için yapacağınız tek şey vardır. Aklınızı bir takım izlere takmamak, üretmek, açık fikirli olmak, kimlik sahibi olmak, ailenizle, ülkenizle gurur duymak. Atatürk onun için “Türk, öğün, çalış, güven” dedi.

Şunu hiçbir zaman unutmayın ki O’nu ve kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak bizim elimizde.

yükleniyor..
Nt Bilgi Teknolojileri