Akademik Bilgilerimiz
İlkokul

HER ÇOCUĞUN, DÜNYANIN EN DEĞERLİ ÇOCUĞU OLDUĞU ANLAYIŞINDAN YOLA ÇIKARAK…

Sevgi dolu sıcak bir aile ortamı içerisinde kendine güvenen kendisi ve çevresi ile barışık , sorunlara akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilen, özgür düşünen ve davranabilen, yarının çalışkan başarılı ve mutlu çocuklarını yetiştiriyoruz.

Çocuğunuzun attığı ilk adımlar kadar değerli olan 1. Sınıf, doğru yerden başlanırsa hayat boyu doğru gider. Çünkü iyi bir eğitim iyi bir hayat demektir!

Çocuklarımızın gerek akademik, gerekse kişilik gelişimlerini en üst düzeye taşımak; kaliteli eğitim ve öğretim anlayışımız, güvenli, güvenilir ve başarı bir kurum olma temel önceliklerimizdir. Eğitimde daha mutlu ve başarılı, daha öz güvenli bireyler olarak hazır olabilmeleri; kaybedilen zamanın telafisi olmadığı için, çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları ve yarınlarda VAR olmaları için biz varız, hazırız!

EĞİTİM SİSTEMİMİZ;

İyi bir eğitim iyi bir gelecek demektir. 1. Sınıf öğrencilerimiz; İngilizce dersleri ile oyun eğlencenin bilgiye dönüştüğü özgün bir müfredat ile İngilizce sözel ifade yeteneklerinin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Çocuklarımıza erken yaşta yabancı dil öğrenme fırsatı veriyoruz.

Multiple İntelligence ( Çoklu Zeka ) uygulamaları ile çocuklarımızın sahip oldukları farklı zeka bölümleri ile kendilerini ve yeteneklerini keşfedecekleri zengin bir öğrenme programını onlar için hazırlayıp ve baskın zeka alanlarında başarıya ulaşarak öğrenmeyi daha zevkli hale getiriyoruz.

Satranç dersleri ile çocuklarımızın zihinsel gelişimini desteklemenin yanı sıra onların problem çözebilen, neden sonuç ilişkisini kurabilen, zamanı doğru kullanarak hızlı karar verebilen, düşünen, araştıran bireyler olmalarına yardımcı oluyoruz.

Müzik, Görsel Sanatlar, Bilişim Teknolojileri, Drama ve Beden Eğitimi dersleri ile sosyal, kültürel, bilişsel, duygusal ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunup ve onların geleceği için heyecanlanıyoruz.

ÜSTEK EĞİTİM KURUMLARI’nda DÜNYA DİLLERİ

Üstek Kolejleri'nde yabancı dil eğitimi Avrupa Ortak Dilleri Çerçeve Planı ( Common European Framework – CEF ) Avrupa Dil Portfalyosu  standartlarına uygun bir İngilizce programı uygulanmaktadır. Bu program, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü İngilizce müfredat geliştirilerek ve ders saatleri arttırılarak , Türk ve yabancı öğretmenler tarafından uygulanmaktadır. Anasınıfından ilkokul 4. sınıfa kadar haftada 10 saat Main Course ve Skills İngilizce eğitimi yanında ikinci yabancı dil olarak 3 saat İspanyolca eğitimi verilmektedir. Main Course ( Ana Ders ) ve Skills ( Beceriler ) dersleri olmak üzere İngilizce, tüm sınıflarda iki ayrı öğretmen tarafından yürütülmektedir. Yabancı dili bilmenin sadece dilbilgisi açısında donanımlı olmakla sınırlı olmadığının inancıyla, öğrencilerimize kazandırılmasına büyük önem vermekteyiz.

EĞİTİM ORTAMIMIZ;

Pedagog eşliğinde;
Alan bilgisinde uzman kadrosu,
Gelişime destek veren eğitim materyalleri, akıllı tahta ve kapalı yüzme havuzu,
Sağlık ve güvenliğin ön planda tutulduğu fiziki koşullar,
Öğrenci merkezli eğitimin ön planda olduğu,
Yeteneklerin keşfedildiği, buna uygun ortamların yaratıldığı,
Şehrin merkezinde, ulaşımın kolaylıkla sağlandığı okul olma özelliği ile

                 AİLEMİZE KATILMAYA NE DERSİNİZ?

yükleniyor..
Nt Bilgi Teknolojileri